POMOC DLA UKRAINY

Drodzy Rodzice!

Mieszkańcy partnerskiego miasta naszej gminy Nowy Rozdół na Ukrainie – potrzebują celowanej pomocy. Akcja zbiórki musi być szybka, bo czas gra dużą rolę. W związku z tym zapraszamy Państwa do zbiórki, która odbędzie się w naszym przedszkolu w dniach 1-3 marca 2022 r. w godzinach pracy placówki. Darowane, posegregowane produkty, najlepiej opisane, możecie Państwo zostawiać w następujących miejscach:

– budynek „A” – ul. Przyjaźni 1 – w wiatrołapie wejścia głównego

– budynek „B” – ul. Przyjaźni 33 – w wejściu głównym do przedszkola 


Lista potrzebnych produktów:

  1. Dla dzieci: pampersy od 0-6, mokre chusteczki, pieluchy tetrowe, smoczki, butelki, bidony dziecięce, Linomag – maść
  2. Dla dzieci jedzenie: mleko modyfikowane od 1 do 4, jedzenie w słoiczkach od 4 miesięcy do 2 lat, kaszki, tubki dla dzieci
  3. Dorośli jedzenie: suchy prowiant, batony proteinowe, jedzenie do szybkiego przygotowania z długą datą przydatności do spożycia
  4. Elektronika i sprzęt: telefony z kartą SIM, ładowarki do telefonów, naładowane powerbanki, latarki z bateriami  w środku, baterie dodatkowe, przedłużacze, termosy i kubki termo, nożyczki, płyny do dezynfekcji
  5. Medyczne: bandaże, tabletki przeciwbólowe, kremy na odparzenia/odleżyny, plastry duże, plastry rozgrzewające, plastry przeciwbólowe, gaza, woda utleniona, Paracetamol / dla dzieci i dla dorosłych/, sól fizjologiczna, opaski uciskowe, opatrunki, folia NRC /termiczna/, syrop na kaszel /dla dzieci i dorosłych/, podkłady medyczne, maseczki, szyny medyczne, bandaże sterylne /też elastyczne/, termometry, rękawiczki gumowe, Octanisept /środek aseptyczny, też woda utleniona/, środki przeciwbólowe, Aspiryna, środki przeczyszczające, Probiotyki, leki na serce, leki na nadciśnienie, leki na uspokojenie, zestawy do przetaczana krwi, zestawy do zakładania szwów, strzykawki, igły, gaza medyczna, igły do odbarczania
  6. Do spania: karimaty, śpiwory, materace dmuchane /ale nie do kąpieli/, niewielkie poduszki /nowe/
  7. Inne: kolorowanki dla dzieci, kredki, temperówki, zapalarki, zapalniczki, zapałki, pościel /nowa/, mydło, przybory do golenia, ręczniki /nowe/, papier toaletowy – zgrzewki, termobielizna, góra i dół /wszystkie rozmiary/
  8. Dla wszystkich: woda niegazowana w butelkach 1,5 litra


Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli.