INFORMACJE ORGANIZACYJNE N/T ROKU SZKOLNEGO 2021/2022

  • Kategoria: Aktualności
  • Opublikowano: poniedziałek, 23, sierpień 2021 12:00

Informacje n/t organizacji pracy w nowym roku szkolnym 2021/2022

Ze względu na zbliżający się nowy rok szkolny oraz nadal trwającą epidemię chcielibyśmy Państwu przekazać kilka ważnych informacji organizacyjnych. 

Nadchodzący wrzesień będzie wyglądał podobnie, jak w roku minionym. W związku z tym prosimy o zapoznanie się z poniższymi ustaleniami:

1.     Ze względu na ustalenia sanitarne, m.in. na konieczność zachowania dystansu do 1,5 m, częstej dezynfekcji pomieszczeń i znajdujących się w nich przedmiotów, noszenia maseczek w pomieszczeniach zamkniętych, wietrzenia, itp., zachowujemy system pracy zamkniętej, w którym nie planujemy codziennego wchodzenia osób z zewnątrz do wnętrza placówki, aby móc zachować wymagany stan higieniczny naszych obiektów, ustalony dystans społeczny oraz zniwelować ilość osób dorosłych przebywających w placówce do jej pracowników. Podobnie, jak w roku minionym, zamiast przed drzwiami sali zabaw, będziecie Państwo żegnać się z dzieckiem przed ustalonymi drzwiami szatni Waszej grupy. Dzieci będą odbierane przez naszych pracowników, a po południu wydawane tymi samymi drzwiami. Z tego powodu prosimy o pożegnania: krótkie, spokojne, pozytywne, z uśmiechem i zaufaniem do naszych kompetencji.

2.     Może się zdarzyć, że trzeba będzie chwilę poczekać. Z naszych obserwacji wynika, że największy ruch w naszej placówce odbywa się w godzinach: 7.45 – 8.15 i 14.40 – 15.10. Ze względu na organizację szatni z podziałem na grupy, w pozostałych godzinach ruch przebiega płynnie, bez większych przestojów.

3.     Z powodów oczywistych do przedszkola będą mogły być przyprowadzane tylko dzieci zdrowe, bez wskazań chorobowych górnych dróg oddechowych, typu: katar, kaszel, ból gardła, złe samopoczucie, itp. Wyrywkowo będzie mierzona temperatura. W związku z tym prosimy o nie podawanie leków zbijających temperaturę przed wyjściem dziecka do przedszkola. Przy kilkukrotnym wskazaniu 37,5 st. będziemy kontaktować się z Państwem w celu odebrania dziecka z placówki. Rolą rodziców/opiekunów będzie sprawdzenie medyczne powodu wskazania podwyższonej temperatury oraz podanie informacji zwrotnej do przedszkola. Decyzję w tej sprawie podejmuje lekarz, nie rodzic, czy nauczyciel. Niezbędne jest więc przekazywanie informacji n/t stanu zdrowia dziecka, w tym o przyczynach nieobecności związanych z chorobą, w szczególności zakaźną. Obowiązkowo - o zachorowaniu na Covid – 19 dziecka lub członków jego rodziny.  

4.     Dzieci rodziców/opiekunów bądź innych podejrzanych o możliwość wystąpienia zakażenia oraz osób zakażonych Covid -19 nie będą mogły przebywać w przedszkolu. Zatajenie w/w informacji grozi skutkiem prawnym.

5.     W sytuacjach wystąpienia podejrzenia zachorowania na Covid – 19 wśród domowników bądź znajomych, z którymi mieli Państwo i Wasze dzieci kontakt – prosimy o powiadomienie placówki w celu podjęcia dalszych kroków sanitarnych, w tym z powodu konieczności przeprowadzenia dezynfekcji pomieszczeń, w których znajdowało się dziecko lub dorosły z kontaktu.

6.     W przypadku zgłoszenia zachorowania wśród dzieci lub pracowników - jesteśmy zobowiązani zgłosić sytuację do Stacji Sanitarnej, organu prowadzącego, kuratorium, z koniecznością natychmiastowego zamknięcia grupy, w sytuacjach szczególnie trudnych – całej placówki – zgodnie z decyzją w/w organów.

7.     Obowiązkowo prosimy o aktualizację numerów Państwa telefonów w przypadku ich zmiany. Przedszkole musi posiadać minimum dwa aktualne numery kontaktowe. Jeśli uległy zmianie lub chcecie Państwo podać kolejny – prosimy o zgłoszenie wychowawcom w grupie.

8.     Dziecko powinno przychodzić do przedszkola w świeżej, czystej odzieży. Prosimy również o przygotowanie: podpisanego imieniem i nazwiskiem worka z materiału a w nim spakowanie, podpisanych zapasowych rzeczy dziecka: majteczek na zmianę, koszulki z krótkim rękawem, spodenek/leginsów lub spódniczki, skarpetek, rajstopek, itp. Wszystkie rzeczy prosimy przynosić w każdy poniedziałek i zabierać w piątek do odświeżenia i uzupełnienia. Raz w miesiącu prosimy o doniesienie chusteczek mokrych i higienicznych. Dla dzieci młodszych 3-4 letnich przygotujcie Państwo drugi, podpisany worek a w nim: małą poduszeczkę i okrycie, które będzie przez nas wykorzystywane do poobiedniego odpoczynku. Prosimy, aby nie były to kocyki, czy poduszki z włosem podobnym do przytulanki, tylko z gładką powierzchnią np. w płóciennej poszewce. Rezygnujemy z przynoszenia piżamek, gdyż dzieci będą odpoczywały ok. 1 godziny. Kapcie/ obuwie zmienne – podpisane długopisem na boku podeszwy. Prosimy również o przyniesienie kaloszy podpisanych w podobny sposób.

9.     Jednym z ważniejszych zadań przed rozpoczęciem roku szkolnego będzie nauczenie swojego dziecka dokładnego mycia rąk, gdyż ta czynność będzie wielokrotnie powtarzana w ciągu dnia w przedszkolu. Ważne, aby dziecko robiło to dokładnie i właściwie.

10.  Prosimy, aby dzieci nie przynosiły do przedszkola zabawek z domu, w tym przytulanek, gdyż my również na czas pandemii musieliśmy je schować ze względu na to, że są trudne do dezynfekcji. Wprowadziliśmy również „kwarantannę zabawek”, czyli w każdy dzień tygodnia bawimy się czymś innym.

11.  Sale zabaw w chwili obecnej wyglądają inaczej niż dawniej. Brak w nich dywanów oraz zabawek trudnych do dezynfekcji. Korzystamy z krzesełek, karimat, materacy pokrytych dermą oraz plastikowych leżaków.

12.  Stoliki i krzesełka są dezynfekowane kilkakrotnie w ciągu dnia, zabawki – po zabawie i na koniec dnia. Sale zabaw są wietrzone a podłogi myte środkiem myjącym lub dezynfekującym, aby kolejnego dnia dzieci mogły przyjść do właściwie przygotowanej sali. Z tego względu prosimy Państwa o punktualność ostatnie osoby odbierające swoje dzieci z przedszkola, gdyż musimy pozostawić sobie czas na ostatnie porządki.

13.  W trakcie pobytu dzieci w przedszkolu sale zabaw będą wielokrotnie wietrzone,  a zabawy na przedszkolnym placu zabaw będą miały miejsce w ustalonych sektorach lub rotacyjnie tak, aby dzieci nie mieszały się z dziećmi z innych grup.

14.  Kontakty z rodzicami/opiekunami na terenie placówki będą mogły odbywać się wg aktualnie obowiązujących zasad, w ustalonym czasie i przestrzeni. Rodziców/opiekunów chcących porozmawiać z nauczycielem prosimy o zachowanie dystansu społecznego. Dłuższe spotkania wg potrzeb rodziców, czy wychowawców będą wcześniej ustalane, co do daty, sposobu i miejsca.

15.  Do przekazywania informacji rodzicom/opiekunom będzie wykorzystywana przede wszystkim aplikacja Teams lub strona internetowa przedszkola. Prosimy więc o zaglądanie i czytanie ważnych informacji i ogłoszeń.

16.  Ze względu na obostrzenia sanitarne – na chwilę obecną planujemy imprezy oraz uroczystości wyłącznie w ramach poszczególnych grup, nie o charakterze masowym. Będą odbywać się bez udziału rodziców, czy innych osób z zewnątrz m.in. z powodu braku pomieszczeń, w których możemy zachować dystans 1,5 m dla dużej ilości osób dorosłych i dzieci. Aby bliscy mogli zobaczyć nasze starania będziemy wykorzystywać multimedia.

17.  Wszelkie zapytania o treści ogólnej lub finansowej prosimy kierować telefonicznie lub mailowo na adres placówki. Staramy się na nie odpowiadać najszybciej, jak to jest możliwe.

18.  Mamy nadzieję, że zaplanowane działania wraz z początkiem nowego roku szkolnego przyczynią się do szybkiego opanowania warunków organizacyjnych.

19.  O wszelkich zmianach będziemy Państwa powiadamiać poprzez stronę internetową oraz aplikację Teams. Prosimy również o śledzenie aktualnych komunikatów rządowych i sanitarnych.

 

Przydział grup i ich rozmieszczenie w obu budynkach przedszkola

 

 

1.     Budynek „A” – ul. Przyjaźni 1 – dzieci 3,4 letnie

 

Ø  Grupa 1 – 3 latki – Sówki 

Wychowawcy: Panie Klaudia i Emilka

Wejście W1 – drzwi balkonowe od strony sklepu Biedronka i zaplecza przedszkola, prosimy o ostrożność ze względu na teren dostaw

 

Ø  Grupa 2 – 3,4 latki – Kreciki

Wychowawcy: Panie Dorotka i Monika

Wejście W2 – drzwi balkonowe po prawej stronie wejścia głównego, przy stojakach na rowery, prosimy dzwonić dzwonkiem

 

 

Ø  Grupa 3 – 4 latki – Motylki

Wychowawcy: Panie Emilka i Agnieszka

Wejście W3 – drzwi balkonowe po prawej stronie wejścia głównego, prosimy dzwonić dzwonkiem

 

Ø  Grupa 4 – 4 latki – Jeżyki

Wychowawcy: Panie Anetka i Monika

Wejście W4 – pierwsze drzwi balkonowe od strony placu zabaw, tuż za zakrętem, wejście małą bramką prowadzącą na plac zabaw

 

Ø  Grupa 5 – 4 latki – Kotki

Wychowawcy: Panie Beatka, Agnieszka, Karolina

Wejście W5 – wejście małą bramką na plac zabaw, pierwsze drzwi balkonowe tuż za nią

 

Ø  Grupa 6 – 3 latki – Jagódki

Wychowawcy: Panie Madzia i Marta 

Wejście W6 – wejście boczne do przedszkola po prawej stronie wejścia głównego

 

 

2.     Budynek „B” – ul. Przyjaźni 33 – dzieci 5,6 letnie

 

 

Ø  Grupa 7 – 6 latki – Misie

Wychowawcy: Panie Ania i Marta 

Wejście W7 – wejście drzwiami balkonowymi po lewej stronie bramy wjazdowej, przejście chodnikiem między krzewami

 

Ø  Grupa 8 – 5 latki – Stokrotki

Wychowawcy: Panie Dorotka i Monika

Wejście W8 - drzwi balkonowe po prawej stronie wejścia głównego, prosimy dzwonić dzwonkiem

 

Ø  Grupa 9 – 5 latki – Słoneczka

Wychowawcy: Panie Edytka, Maja, Julitka 

Wejście W9 – drzwi balkonowe po prawej stronie wejścia głównego, na wprost sali grupowej

 

Ø  Grupa 10 – 6 latki – Pszczółki

Wychowawcy: Panie Wioletka i Ela

Wejście W10 – drzwi balkonowe po prawej stronie placu przedszkolnego, w rogu, pod zadaszeniem

 

Ø  Grupa 11 – 5,6 latki – Zajączki

Wychowawcy: Panie  Ela i Kasia

Wejście W11 – drzwi balkonowe tuż za zakrętem, od strony Orlika

 

OSTATECZNE GODZINY PRACY ODDZIAŁÓW – zostaną podane po 27 sierpnia 2021 r.

Portale Edukacyjne