Ważne informacje - zamknięte przedszkola i żłobki w Polsce

• Opublikowano: piątek, 26, marzec 2021 12:00

Zamknięte żłobki i przedszkola, dodatkowy zasiłek opiekuńczy wydłużony do  11 kwietnia - PIT.pl

Drodzy Rodzice –

Od dnia 29.03.2021 r. do dnia 09.04.2021 r. decyzją rządu przedszkola w Polsce mają być zamknięte.

Zgodnie z wytycznymi planujemy jedynie zorganizować opiekę dla dzieci rodziców służb medycznych i porządkowych pracujących na rzecz zwalczania pandemii i nie mogących zapewnić opieki swojemu dziecku ze względu na powyższą konieczność. Nasi pracownicy również mają wyłączyć się z pracy ciągłej na rzecz rotacyjnej. Rodziców, którzy spełniają ustalone przez rząd warunki i nie mają możliwości sprawowania przez żadnego z nich opieki, mimo ogłoszenia możliwości skorzystania z dodatkowego zasiłku opiekuńczego, prosimy o zapisy w poszczególnych grupach dziś do zamknięcia przedszkola lub jeśli ktoś jest dziś nieobecny – przez aplikację Teams i kanał indywidualny do dyrektora – z podaniem miejsca pracy i wykonywanego zawodu. Zapisane dzieci, spełniającej kryteria grupy rodziców, będziemy przyjmować w budynku „A” przy ul. Przyjaźni 1 - wejście W 2 – prosimy dzwonić dzwonkiem.

W w/w okresie prosimy o śledzenie komunikatów i informacji na aplikacji Teams w swoich grupach. Zapewne znajdą się tam propozycje zabaw dla dzieci. Jest to również oficjalna możliwość kontaktu z wychowawcami, specjalistami, czy kadrą kierowniczą.

Podjęta decyzja była zapewne trudna, ale skoro zdecydowano się na taki krok to powód jest istotny. Do chwili obecnej pracowałyśmy cały czas jedynie z małymi przerwami. Wiemy również o coraz większej liczbie zachorowań dzieci na Covid -19 /również w Policach/ - stąd zapewne decyzja. Prosimy potraktować sprawę poważnie.