Informacje dla wszystkich Rodziców

• Opublikowano: czwartek, 17, wrzesień 2020 12:00

„Garść” ważnych informacji dla Rodziców:

ü  CHOROBY –

·       ze względu na zdrowie nas wszystkich oraz pojawianie się chorób u dzieci– prosimy o ich obserwowanie i reagowanie na pierwsze objawy infekcji, w szczególności górnych dróg oddechowych, aby w miarę wcześnie rozpocząć leczenie i nie doprowadzać do dalszego rozwoju choroby. Czujność nas wszystkich może przyczynić się do mniejszej zachorowalności innych, w tym i naszych pracowników, którzy jeśli będą chorować będą nieobecni. Wówczas może być kłopot – kim ich zastąpić? Działając wspólnie może uda nam się w większym stopniu pokonać wirusy!  My również nie chcemy chorować. W związku z tym gorąco Państwa prosimy o odpowiedzialność w tym zakresie i wzajemne zrozumienie.

·       Nieobecności dzieci z powodu chorobyprosimy zgłaszać za pomocą sms na numer telefonu: 507 079 060– w treści prosimy o podanie imienia i nazwiska dziecka, nazwy grupy, rodzaju choroby, ilości dni nieobecnych.

·       Po chorobach zakaźnychprosimy o dostarczenie zaświadczenia lekarskiego o możliwości powrotu dziecka do przedszkola

·       Alergie poświadczamy zaświadczeniem lekarskim, w szczególności – alergie pokarmowe. W ich sprawie prosimy kontaktować się telefonicznie z sekretariatem głównym przedszkola.

·       Proponujemy również zapoznanie się z praktycznymi poradami lekarza: https://www.medonet.pl/koronawirus/poradnik,koronawirus-u-dzieci--co-powinno-niepokoic--jak-postepowac---pediatra-radzi,artykul,07433154.html

ü  CZYSTOŚĆ -

·       wszystkie dzieci wchodząc do sali najpierw kierują się do łazienki i myją ręce, robią to wielokrotnie w ciągu dnia.

·       wszystkie pomieszczenia przedszkolne są codziennie sprzątane i kilkakrotnie wietrzone.

·       na miarę naszych możliwości staramy się przestrzegać wszystkich ustaleń sanitarnych.

·       każdego dnia prosimy o ubieranie dzieci w czystą, wyprasowaną odzież.

·       przypominamy, iż co poniedziałek przynosimy również czystą i wyprasowaną odzież spakowaną do worka ściąganego sznurkiem, w grupach dzieci młodszych – okrycie, małą podusię do odpoczynku, do wyboru:  bawełniane, satynowe, z mikrofibry, itp. tj. o fakturze nie przypominającej pluszowej maskotki. Wszystkie worki prosimy podpisać flamastrem dużymi literami. Podobnie – pełną odzież dziecka. Prosimy o nie wkładanie do worków: napojów, batoników, cukierków, czy zabawek.

·       wraz ze zmieniającą się pogodą  - prosimy o zaopatrzenie dzieci w podpisane kalosze. Nasze place zabaw są w większości trawiaste, więc może być mokro i lekkie obuwie może zamoknąć.

·       prosimy o dostarczanie do swojej grupy chusteczek higienicznych oraz mokrych chusteczek najlepiej antybakteryjnych / po jednym opakowaniu na miesiąc /. Przydadzą się wszystkim dzieciom w „nagłych wypadkach”.

ü  UBEZPIECZENIE NNW -

·       dla chętnych rodziców – przygotowana została oferta ubezpieczenia dzieci NNW – dostępna na naszej stronie internetowej obowiązująca 24 godz./na dobę. Prosimy o zapoznanie się i dokonanie ewentualnego jej wyboru najpóźniej do końca miesiąca września.

·       link do strony ze szczegółowymi informacjami: http://www.pp11wpolicach.pl/przedszkolne-aktualnosci/2352-ubezpieczenie-dzieci-nnw.html

·       jest to ubezpieczenie dobrowolne

ü  KANAŁ INFORMACYJNY DLA RODZICÓW –

·       ze względu na obecną sytuację oraz brak możliwości sanitarno – przestrzennych spotykania się z wszystkimi rodzicami jednocześnie na tradycyjnym zebraniu rodziców - wybraliśmy dla Państwa jednolity kanał informacyjny z użyciem aplikacji Teams z systemu Microsoft Office 365. Jesteśmy w trakcie przygotowań i jej rozruchu. Po otrzymaniu loginu i hasła dostępu do aplikacji prosimy o zalogowanie się i potwierdzenie swojej obecności w grupie. Aplikacja da nam możliwość zastąpienia tradycyjnych zebrań inną formułą, mamy nadzieję, że dla Państwa bardziej dogodną.

·       po zalogowaniu się większości rodziców – na w/w kanale będziemy umieszczać wszystkie ważne informacje ogólne, jak i grupowe, w następnej kolejności – zdjęcia, piosenki, teksty wierszyków, filmików, itp. Ma on również możliwość w razie potrzeby kontaktowania się z Państwem online.

·       czekamy na logowanie wszystkich rodziców – nie jest to trudne a w wielu sytuacjach może nam pomóc.

ü  Wszelkie sprawy bieżące ustalajcie Państwo z nauczycielami prowadzącymi grupę zachowując dystans społeczny. W razie pilnej potrzeby – prosimy o kontakt telefoniczny. Przypominamy również o aktualizacji kontaktowych numerów telefonicznych.

ü  Dziękujemy Państwu za przestrzeganie dotychczasowych ustaleń. Po raz kolejny prosimy o obserwowanie swoich dzieci w kierunku infekcji górnych dróg oddechowych, aby łagodzić pierwsze objawy i nie doprowadzać do ich dalszego rozwoju. W imieniu wszystkich – z góry dziękujemy.