O Nas

Przedszkole Publiczne nr 11 mieści się w dwóch budynkach: A - przy ul. Przyjaźni 1 oraz B - w oddziałach zamiejscowych przy ul. Przyjaźni 33 w Policach. Od września 2002 r. obowiązki dyrektora placówki pełni mgr Katarzyna Wróbel, będąca również doradcą metodycznym d/s wychowania przedszkolnego Gminy Police. Od 1 września 2017 r. obowiązki zastępcy dyrektora pełni mgr Elżbieta Sobczak. Kadrę pedagogiczną stanowi 27 nauczycieli: wychowania przedszkolnego, specjalistów zajęć dodatkowych oraz personel pomocniczy - 26 osób pracujących w administracji, kuchni, ogrodzie, szatni oraz bezpośrednio z wychowankami. W naszym przedszkolu funkcjonuje jedenaście oddziałów, do których uczęszcza około 275 dzieci. Posiadamy dwa duże i funkcjonalne ogrody wyposażone w sprzęt zabawowy z roślinami różnych gatunków. Naszym dodatkowym atutem jest bliskie położenie Puszczy Wkrzańskiej, parterowe, słoneczne budynki z funkcjonalnymi salami zabaw, przestronne szatnie dziecięce, służące również do zabaw muzyczno-ruchowych. W sposób szczególny dbamy o ekologię, działamy na rzecz okazywania pomocy dla innych: ludzi i zwierząt, preferujemy aktywny sposób spędzania czasu oraz zdrowe żywienie. Możemy śmiało powiedzieć, że jesteśmy placówką prozdrowotną promującą zdrowy styl życia.

W ciągu minionych lat tradycją przedszkola stało się:

• organizowanie imprez okolicznościowych dla całej społeczności przedszkolnej m. in. „Jarzynowe święto”, „Pasowanie na przedszkolaka”, "Święto Pluszowego Misia", spotkanie z Mikołajem, "Dzień Przyjaźni na ulicy Przyjaźni", bal karnawałowy, Dzień Babci i Dziadka, powitanie wiosny, spotkania rodzinne prezentujące umiejętności wychowanków, festyn rodzinny – „Z mamą i tatą witamy lato”, Dni Dziecka, uroczyste pożegnanie dzieci 6 –letnich,
  • impreza międzyprzedszkolna dla polickich przedszkolaków „Eko - spotkanie na leśnej polanie”, podczas której prezentowane jest przedstawienie oraz zabawy proekologiczne, wystawa plastyczna n/t „Śmieci mniej - Ziemi lżej”, moda ekologiczna,
  • prowadzimy szereg działań proekologicznych i zdrowotnych w ciągu całego roku szkolnego włączając w nie naszych wychowanków, rodziców oraz zaprzyjaźnione instytucje,
  • organizujemy rajdy piesze po Puszczy Wkrzańskiej oraz turystyczne wycieczki wyjazdowe na terenie naszej gminy,
  • systematycznie współpracujemy ze Szkołą Podstawową nr 8, Radą Osiedla nr 7 w Policach, Ligą Ochrony Przyrody, Ośrodkiem Pomocy Społecznej, Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami, Hospicjum w Policach
  • organizujemy zajęcia dodatkowe dla wychowanków prowadzone przez specjalistów - są to : zajęcia logopedyczne, sportowe zajęcia ogólnorozwojowe, dydaktyczno - wyrównawcze, język angielski, terapię rewalidacyjną, oraz warsztaty umiejętności wychowawczych dla rodziców,
  • bierzemy udział w Lidze Biegów Przełajowych odnosząc liczne sukcesy,
  • prowadzimy liczne akcje charytatywne na rzecz podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej i polickiego hospicjum, bezdomnych zwierząt, chorych dzieci, ...
  • współpracujemy z Biblioteką Filia Nova organizując wspólne projekty, prowadzimy dwa własne punkty wypożyczeń książek dla dzieci zachęcajac do głośnego czytania,
  • włączamy się w akcje organizowane przez inne placówki, nasi wychowankowie prezentują swe umiejętności w przeglądach i konkursach.
  • preferujemy prozdrowotny styl wychowania m. in. poprzez samodzielnie prowadzone zaplecze kuchenne, promujące zdrową żywność o wysokiej jakości, wyprodukowaną w sposób samodzielny oraz wszelaką aktywność ruchową.

Bierzemy udział w różnorodnych projektach dotyczących współpracy miedzynarodowej w zakresie wychowania przedszkolnego – m.in. nawiązałyśmy współpracę z przedszkolami duńskimi oraz niemieckimi. Nasi nauczyciele ustawicznie podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe oraz uczestniczą w ciekawych formach doskonalących, personel pomocniczy aktywnie włącza się w proponowane działania, co łącznie przynosi wysokie efekty dydaktyczno – wychowawcze w pracy z naszymi wychowankami. Jesteśmy otwarci na zmiany, liczymy się z nowymi propozycjami, chętnie nawiązujemy kontakty służące całej społeczności przedszkolnej. Cały zespół stara się stwarzać atmosferę, zbliżoną do domowej. W naszej placówce możecie liczyć na miłe przyjęcie i rzeczowe informacje. Mamy nadzieję, że nasze działania służą, jak najlepiej naszym wychowankom.

Nasza placówka jest ogólnie dostępna dla wszystkich zainteresowanych. W przedszkolu wpływamy na wychowanie poprzez stwarzanie warunków do tego, aby dzieci czuły się w nim dobrze. Chociaż nie jesteśmy w stanie w każdym przypadku kontynuować wychowania domowego, to staramy się zapewnić dzieciom poczucie bezpieczeństwa, akceptować je takimi jakie są, szanować indywidualność każdego z nich, a jednocześnie dawać możliwość do podejmowania decyzji i uzasadniania swoich racji. W tak stworzonych warunkach wychowankowie mają okazję do zdobywania wiedzy i umiejętności na miarę swoich potrzeb, możliwości rozwojowych i zainteresowań. Szukamy różnych sposobów rozwiązywania konfliktów między dziećmi: dajemy dziecku czas i szansę na samodzielne rozwiązywanie problemu, pomagamy w rozwiązaniu sporu oraz próbujemy uczyć komunikatów typu "ja". Wpływamy na dzieci dając przykład prawidłowego postępowania, uczyć szacunku dla inności drugiego człowieka. Dużą pomocą w wychowaniu stanowią ustalone wspólnie z dziećmi zasady zachowania w grupie. Dzięki temu, że to oni są ich współautorami możemy lepiej egzekwować właściwe zachowanie w przedszkolu oraz umożliwiać przenoszenie właściwych wzorców na grunt rodzinny, m.in. poprzez systematyczną pracę nad ujednoliceniem oddziaływań wychowawczych między przedszkolem a rodzicami i opiekunami naszych wychowanków.